Sun Feb 25
10:00 a.m./6:00 p.m.
NEWMAC Championships - Day 4
at MIT
Sun Feb 25
10:00 a.m./6:00 p.m.
NEWMAC Championships - Day 4
at MIT
Sun Feb 25
1:00 PM
Wheaton
at Stonehill
Sun Feb 25
1:30 PM
Mount Holyoke
at Smith
Seven Sisters Championship
Sun Feb 25
2:30 PM
Wellesley
vs. Vassar
@ Smith
Mon Feb 26
7:00 PM
U. of New England
at Wheaton
Rescheduled from 2/25
Tue Feb 27
4:00 PM
Keene St.
at Clark
Postponed from 2/25
Tue Feb 27
7:00 PM
Coast Guard
at Salve Regina
Tue Feb 27
7:00 PM
Eastern Conn. St.
at Coast Guard
Wed Feb 28
4:00 PM
MIT
at Keene St.
Wed Feb 28
4:00 PM
Plymouth St.
at Babson
Wed Feb 28
4:00 PM
Eastern Conn. St.
at Springfield
Wed Feb 28
4:00 PM
Bates
at Wellesley
Wed Feb 28
4:00 PM
Mount Ida
at Emerson
Wed Feb 28
4:00 PM
Skidmore
at Clark
Wed Feb 28
4:00 PM
Bryant
at MIT
Micro Event
Wed Feb 28
5:00 PM
Wheaton
at Salve Regina
Wed Feb 28
5:00 PM
Babson
at Bates
Wed Feb 28
6:00 PM
Mount Holyoke
at Skidmore
Wed Feb 28
7:00 PM
Endicott
at Wheaton
Thu Mar 01
4:00 PM
Smith
at Western New Eng.
Fri Mar 02
at NCAA Division III Diving Regionals - Day 1
Hosted by Middlebury College
Fri Mar 02
at NCAA Division III Diving Regionals - Day 1
Hosted by Middlebury College
Fri Mar 02
TBA
MIT
at TBA
Fri Mar 02
12:00 PM
Wittenberg
vs. MIT
@ Tucson, Ariz. 2018 NFCA Division III Leadoff Classic
Fri Mar 02
12:00 PM
Babson
vs. Chris. Newport
@ Tucson, Ariz.
Fri Mar 02
2:30 PM
MIT
vs. Birmingham Southern
@ NFCA Classic (Tucson, Ariz.)
Fri Mar 02
2:30 PM
Trine
vs. Babson
@ Tucson, Ariz. NFCA Leadoff Classic
Fri Mar 02
3:30 PM
Otterbein
vs. Babson
@ Port Charlotte, Fla. N. Charlotte Regional Park #9
Fri Mar 02
7:00 PM
MIT
at Trinity (Tex.)
Fri Mar 02
8:00 PM
Bates
vs. Smith
@ Mount Holyoke College (South Hadley, Mass.)
Sat Mar 03
at NCAA Division III Diving Regionals - Day 2
Hosted by Middlebury College
Sat Mar 03
at NCAA Division III Diving Regionals - Day 2
Hosted by Middlebury College
Sat Mar 03
TBA
Springfield
at Westfield St.
Sat Mar 03
TBA
Springfield
at Westfield St.
Sat Mar 03
10:00 AM
St. Lawrence
at MIT
Sat Mar 03
10:00 AM
Bates
at Mount Holyoke
South Hadley, Mass.
Sat Mar 03
12:00 PM
MIT
at Wm. Paterson
Sat Mar 03
11:00 AM
Babson
at Heidelberg
Sat Mar 03
11:00 AM
Smith
at Simmons
Sat Mar 03
11:00 AM
Clark
vs. Elms
@ Gene Cusic Collegiate Classic (Fort Myers, Fla.)
Sat Mar 03
12:00 PM
Wheaton
at Lasell
Sat Mar 03
12:00 PM
Mount Holyoke
at Bridgewater St.
Sat Mar 03
12:00 PM
Union (N.Y.)
at Babson
Sat Mar 03
2:30 PM
Moravian
vs. MIT
@ Tucson, Ariz.
Sat Mar 03
1:00 PM
St. Joseph's (L.I.)
at Coast Guard
Sat Mar 03
1:00 PM
Johnson & Wales (RI)
at Wheaton
Sat Mar 03
1:00 PM
Merchant Marine
at MIT
Sat Mar 03
1:00 PM
Coast Guard
at Norwich
Sat Mar 03
1:00 PM
Lyndon St.
at Emerson
Sat Mar 03
1:00 PM
Springfield
at Stevens
Sat Mar 03
1:00 PM
Vassar
at Coast Guard
Sat Mar 03
2:00 PM
MIT
at Trinity (Tex.)
Sat Mar 03
1:15 PM
Plymouth St.
at MIT
Sat Mar 03
2:00 PM
Wellesley
at Skidmore
Sat Mar 03
2:30 PM
Babson
vs. Otterbein
@ Punta Gorda, Fla. South County Regional Park
Sat Mar 03
2:30 PM
Penn St.-Abington
at Clark
Sat Mar 03
3:00 PM
Skidmore
at Babson
Sat Mar 03
3:00 PM
Kenyon
at Clark
Sat Mar 03
3:00 PM
Endicott
at Babson
Sat Mar 03
3:00 PM
Bates
vs. Wheaton
@ Mount Holyoke College (South Hadley, Mass.)
Sat Mar 03
5:00 PM
Babson
vs. Wis.-Oshkosh
@ Tucson, Ariz. - Lincoln Park #2
Sat Mar 03
4:00 PM
Endicott
at Emerson
Sat Mar 03
5:00 PM
MIT
at Trinity (Tex.)
Sat Mar 03
7:30 PM
Central (IA)
at Babson
Sun Mar 04
9:00 AM
New Jersey City
vs. Clark
@ Naples, Fla. (North Collier Park Field 4) 2018 Spring Trip Game 2
Sun Mar 04
11:00 AM
Texas Lutheran
vs. Babson
@ Tucson, Ariz. NFCA Leadoff Classic
Sun Mar 04
11:00 AM
DePauw
vs. MIT
@ Tucson, Ariz.
Sun Mar 04
9:15 AM
Penn St.-Abington
vs. Emerson
@ Florida Spring Break
Sun Mar 04
10:00 AM
Baldwin Wallace
vs. Babson
@ South Charlotte Regional Park; Port Charlotte, Fla.
Sun Mar 04
10:00 AM
St. Lawrence
at Babson
Sun Mar 04
11:00 AM
Nichols
at Wheaton
@ Clark University
Sun Mar 04
11:00 AM
Clark
vs. Rivier
@ Fort Myers, Fla. (North Collier Field #4) 2018 Gene Cusic Collegiate Classic | Lee County, Fla.
Sun Mar 04
12:00 PM
MIT
at Trinity (Tex.)
Sun Mar 04
11:15 AM
WPI
vs. Alfred
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Sun Mar 04
1:30 PM
Babson
at Wm. Paterson
Sun Mar 04
1:30 PM
MIT
vs. St. Catherine
@ Tucson, Ariz.
Sun Mar 04
1:00 PM
Western New Eng.
at Springfield
Sun Mar 04
1:00 PM
Middlebury
at Springfield
Sun Mar 04
1:30 PM
Muhlenberg
vs. WPI
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Sun Mar 04
2:00 PM
Nichols
at Wheaton
@ Clark University
Sun Mar 04
2:30 PM
Aurora
vs. WPI
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Sun Mar 04
5:00 PM
WPI
vs. Aurora
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Sun Mar 04
5:00 PM
Wartburg
at Clark
Mon Mar 05
TBA
DeSales
vs. Emerson
@ Kissimmee, Fla.
Mon Mar 05
8:00 AM
Clark
vs. Oglethorpe
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 05
9:00 AM
Waynesburg
at Clark
Mon Mar 05
9:30 AM
Coe
vs. WPI
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Mon Mar 05
11:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Clark
@ 2018 Gene Cusic Collegiate Classic | Lee County, Fla.
Mon Mar 05
11:15 AM
Emerson
vs. Bridgewater (Va.)
@ Kissimmee, Fla. D9 Sunkissed Classic
Mon Mar 05
11:15 AM
WPI
vs. Thiel
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Mon Mar 05
12:00 PM
WPI
vs. Coe
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Mon Mar 05
1:30 PM
Saint Joseph's (Me.)
vs. WPI
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Mon Mar 05
4:00 PM
New Jersey City
vs. Emerson
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Sports Complex Field 5; 2 7-inning games
Mon Mar 05
4:00 PM
Emerson
at Albertus Magnus
Mon Mar 05
4:00 PM
Emerson
vs. Oglethorpe
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 05
4:00 PM
Emerson
vs. Oglethorpe
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 05
5:00 PM
Aurora
vs. Clark
@ Auburndale, Fla.
Mon Mar 05
6:00 PM
DeSales
vs. Clark
@ Clearwater, Fla.
Mon Mar 05
7:00 PM
Emerson
vs. New Jersey City
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Sports Complex Field 5; 2 7-inning games
Tue Mar 06
TBA
Penn St.-New Kens.
vs. Emerson
@ Kissimmee, Fla.
Tue Mar 06
9:00 AM
Emerson
at Muhlenberg
Tue Mar 06
9:00 AM
Albion
vs. Clark
@ North Collier Regional Park; Naples, Fla. Gene Cusic Classic
Tue Mar 06
11:00 AM
Anna Maria
at Clark
Tue Mar 06
11:30 AM
Covenant
vs. Emerson
@ Orlando, Fla.
Tue Mar 06
12:00 PM
Muhlenberg
vs. Emerson
@ Florida Spring Break Doubleheader
Tue Mar 06
1:30 PM
Heidelberg
vs. WPI
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Tue Mar 06
3:00 PM
MIT
at Mass.-Boston
Tue Mar 06
3:45 PM
Baldwin Wallace
vs. Emerson
@ Osceola Field #4; Kissimmee, Florida
Tue Mar 06
4:00 PM
Mass.-Dartmouth
at Wellesley
Tue Mar 06
4:00 PM
Curry
at Babson
Tue Mar 06
4:30 PM
MIT
at Mass.-Boston
Tue Mar 06
6:00 PM
WPI
vs. Meredith
@ Kissimmee, FL
Tue Mar 06
7:30 PM
John Carroll
vs. Emerson
@ Bridgewater, FL
Wed Mar 07
TBA
Muhlenberg
vs. Emerson
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 07
9:00 AM
Penn St.-Altoona
vs. Clark
@ CenturyLink Sports Complex, Field #4
Wed Mar 07
11:00 AM
Geneva
at Clark
Wed Mar 07
1:15 PM
Rhode Island Col.
vs. WPI
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Wed Mar 07
3:00 PM
St. Joseph's (L.I.)
vs. Clark
@ RussMatt Central Florida Invitational (Winter Haven and Auburndale, FL)
Wed Mar 07
3:00 PM
Emerson
vs. Otterbein
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 07
3:45 PM
WPI
vs. Rhode Island Col.
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Wed Mar 07
4:00 PM
Roger Williams
at MIT
Wed Mar 07
5:00 PM
Babson
at Bates
Wed Mar 07
5:00 PM
Westfield St.
at Mount Holyoke
South Hadley, Mass.
Wed Mar 07
6:00 PM
St. Joseph's (L.I.)
vs. Clark
@ RussMatt Central Florida Invitational (Winter Haven and Auburndale, FL)
Wed Mar 07
6:00 PM
Clark
vs. Catholic
@ Clearwater, Fla. - Joe DiMaggio Field
Wed Mar 07
6:00 PM
Springfield
at Rochester Inst.
Wed Mar 07
7:00 PM
Smith
at Western Conn. St.
Wed Mar 07
7:00 PM
Wesleyan (Conn.)
at Coast Guard
Wed Mar 07
7:00 PM
Becker
at Mass. Maritime
Wed Mar 07
7:00 PM
Gordon
at Wheaton
Thu Mar 08
TBA
Emerson
at Nichols
Thu Mar 08
TBA
Alfred
vs. Emerson
@ Kissimmee, Fla.
Thu Mar 08
TBA
Stonehill
at Clark
Thu Mar 08
9:00 AM
Emerson
vs. Penn St. Brandywine
@ Auburndale, Fla.
Thu Mar 08
9:00 AM
WPI
vs. Westminster (Pa.)
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Thu Mar 08
9:00 AM
Emerson
vs. Saint Joseph's (Me.)
@ Kissimmee, Fla. Sunkissed Games
Thu Mar 08
11:15 AM
Bluffton
vs. WPI
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Thu Mar 08
12:00 PM
Penn St. Brandywine
vs. Emerson
@ Florida Spring Break Doubleheader
Thu Mar 08
3:30 PM
Mass. Maritime
at Babson
Thu Mar 08
4:00 PM
Wellesley
at Eastern Conn. St.
Thu Mar 08
5:00 PM
Bridgewater St.
vs. Emerson
@ Englewood, Fla. SpringFling 2017
Fri Mar 09
TBA
Emerson
vs. Misericordia
@ Kissimmee, Fla.
Fri Mar 09
9:00 AM
Clark
vs. Thomas More
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Main
Fri Mar 09
11:15 AM
Muhlenberg
vs. Emerson
@ Kissimmee, Fla.
Fri Mar 09
11:30 AM
Thomas More
vs. Clark
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Main
Fri Mar 09
1:00 PM
Saint Joseph's (Me.)
vs. Emerson
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Fri Mar 09
1:30 PM
Simmons
vs. WPI
@ Sunkissed Games - Kissimmee, FL (Osceola Softball Complex Field 5) Sunkissed Games
Fri Mar 09
2:45 PM
Anna Maria
vs. WPI
@ Lake Myrtle Sports Complex Field #2, Auburndale, FL RussMatt Invitational
Fri Mar 09
3:00 PM
Keene St.
at Wheaton
Fri Mar 09
3:45 PM
WPI
vs. Ohio Northern
@ Kissimmee, Fla.
Fri Mar 09
4:00 PM
Emerson
vs. Saint Joseph's (Me.)
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Fri Mar 09
4:00 PM
Brandeis
at MIT
Fri Mar 09
5:15 PM
WPI
vs. Anna Maria
@ Lake Myrtle Sports Complex Field #2, Auburndale, FL RussMatt Invitational
Fri Mar 09
6:30 PM
Penn St.-Altoona
vs. Wheaton
@ Lake Myrtle Park, Main Field
Sat Mar 10
9:00 AM
Merchant Marine
vs. Coast Guard
@ Gene Cusic Classic -- Ft. Myers, Fla.
Sat Mar 10
9:00 AM
Saint Joseph's (Me.)
vs. WPI
@ Winter Haven, FL RussMatt Invitational
Sat Mar 10
9:00 AM
Muskingum
vs. Wheaton
@ Kissimmee, Fla. Sunkissed Games: Osceola- Field 5
Sat Mar 10
9:00 AM
TCNJ
vs. WPI
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Sat Mar 10
10:00 AM
Babson
at Connecticut Col.
Sat Mar 10
11:00 AM
Western New Eng.
at MIT
(New England Baseball Complex - Northborough, Mass. (Field 3)
Sat Mar 10
11:00 AM
Brandeis
at Wellesley
Sat Mar 10
11:15 AM
WPI
vs. Centenary (N.J.)
@ Kissimmee, FL Sunkissed Games
Sat Mar 10
11:15 AM
Wheaton
vs. TCNJ
@ Kissimmee, Fla.
Sat Mar 10
11:30 AM
WPI
vs. Saint Joseph's (Me.)
@ Winter Haven, FL RussMatt Invitational
Sat Mar 10
12:00 PM
Coast Guard
vs. Merchant Marine
@ Gene Cusic Classic -- Ft. Myers, Fla.
Sat Mar 10
12:00 PM
MIT
at Tufts
Sat Mar 10
12:00 PM
Babson
at Endicott
Sat Mar 10
12:00 PM
St. John Fisher
vs. Clark
@ Clearwater, Fla.
Sat Mar 10
12:00 PM
Rensselaer
at Babson
Sat Mar 10
1:00 PM
Gordon
at Smith
Sat Mar 10
1:00 PM
Coast Guard
at Goucher
Sat Mar 10
1:00 PM
Union (N.Y.)
at Springfield
Sat Mar 10
1:00 PM
MIT
at U. of New England
Sat Mar 10
1:00 PM
Wheaton
vs. Plattsburgh
@ South Huntington, N.Y. (Saint Anthony's HS)
Sat Mar 10
1:00 PM
Tufts
at MIT
Sat Mar 10
3:00 PM
Wheaton
vs. Washington (Mo.)
@ RussMatt Invitational
Sat Mar 10
4:00 PM
Coast Guard
at Hood
Sat Mar 10
4:00 PM
Maine Maritime
vs. Mass. Maritime
@ Throggs Neck, N.Y. Fifth Annual Maritime Classic
Sat Mar 10
4:30 PM
Coast Guard
vs. North Central (MN)
@ @ Leesburg, Fla. / 4:30 P.M. EST on Sleepy Hollow 1
Sat Mar 10
4:30 PM
Stevenson
vs. Smith
@ Leesburg, Fla. Sleepy Hollow 3
Sat Mar 10
7:00 PM
New England Col.
vs. Coast Guard
@ Sleepy Hollow 1
Sat Mar 10
7:00 PM
Smith
vs. Marian (Wis.)
@ Leesburg, Fla. Sleepy Hollow #3
Sun Mar 11
TBA
Wheaton
vs. Beloit
@ RussMatt Invitational / 7 innings
Sun Mar 11
TBA
Wheaton
vs. Beloit
@ RussMatt Invitational / 7 innings
Sun Mar 11
9:00 AM
Trinity (Conn.)
vs. Springfield
@ Kissimmee, Fla. Sunkissed Games - Osceola (Field 3)
Sun Mar 11
9:00 AM
Wheaton
vs. Beloit
@ Kissimmee, Fla.
Sun Mar 11
9:15 AM
Springfield
vs. Mass.-Dartmouth
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle #2
Sun Mar 11
2:00 PM
Springfield
at Chapman
Note: Game will be played at 11 AM PDT
Sun Mar 11
11:15 AM
Wheaton
vs. Wm. Paterson
@ Kissimmee, Fla.
Sun Mar 11
11:30 AM
Coast Guard
vs. U. of New England
@ Legends Way 3
Sun Mar 11
12:00 PM
Mass.-Dartmouth
vs. Springfield
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle #2
Sun Mar 11
12:00 PM
Baruch
vs. Coast Guard
@ Gene Cusic Classic -- Ft. Myers, Fla.
Sun Mar 11
1:00 PM
Tufts
at Wellesley
Sun Mar 11
1:30 PM
Springfield
vs. Arcadia
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Osceola (Field 3)
Sun Mar 11
2:00 PM
Mass. Maritime
at Maritime (N.Y.)
Fifth Annual Maritime Cup
Sun Mar 11
2:00 PM
FDU-Florham
vs. Coast Guard
@ Legends Way 1
Sun Mar 11
3:00 PM
Babson
at Middlebury
Sun Mar 11
4:30 PM
Mass.-Dartmouth
vs. Smith
@ Clermont, Fla. - Hancock Park 5
Mon Mar 12
TBA
Springfield
at Roger Williams
Mon Mar 12
TBA
Springfield
at Roger Williams
Mon Mar 12
9:00 AM
Wis. Lutheran
vs. Wheaton
@ Kissimmee, Fla.
Mon Mar 12
9:00 AM
Salve Regina
vs. Wheaton
@ RussMatt Invitational
Mon Mar 12
9:00 AM
Springfield
vs. St. Norbert
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Osceola (Field 4)
Mon Mar 12
11:15 AM
Wheaton
vs. Trinity (Conn.)
@ Kissimmee, Fla. Sunkissed Games
Mon Mar 12
11:15 AM
Salve Regina
vs. Springfield
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Osceola (Field 3)
Mon Mar 12
12:30 PM
Wheaton
at Fullerton College
Mon Mar 12
12:30 PM
Wheaton
at Fullerton College
Mon Mar 12
3:00 PM
Smith
vs. Endicott
@ Minneola, Fla.
Mon Mar 12
5:00 PM
Stockton
vs. Springfield
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park Field #4
Tue Mar 13
TBA
Springfield
at St. Scholastica
Tue Mar 13
TBA
Springfield
at St. Scholastica
Tue Mar 13
TBA
Mount Holyoke
vs. Colby-Sawyer
@ Orlando, Fla.
Tue Mar 13
9:00 AM
Gallaudet
vs. Coast Guard
@ Gene Cusic Classic -- Ft. Myers, Fla.
Tue Mar 13
9:00 AM
Coast Guard
vs. Bethany (W.V.)
@ Clermont, Fla.
Tue Mar 13
10:00 AM
Springfield
vs. Gordon
@ Lakeland, Fla. Henley Field
Tue Mar 13
10:00 AM
Wheaton
vs. Westfield St.
@ Bradenton, Fl.
Tue Mar 13
11:15 AM
Cortland
vs. Springfield
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Fortune Road (Field 2)
Tue Mar 13
11:30 AM
Fitchburg St.
vs. Coast Guard
@ Legends Way 2
Tue Mar 13
1:00 PM
Ithaca
vs. Coast Guard
@ Virginia Beach
Tue Mar 13
1:30 PM
Springfield
vs. Webster
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Fortune Road (Field 1)
Tue Mar 13
3:00 PM
Rivier
at Clark
Tue Mar 13
3:30 PM
Worcester St.
at WPI
Tue Mar 13
4:00 PM
Coast Guard
at Ursinus
Tue Mar 13
4:00 PM
MIT
at Wentworth
Tue Mar 13
6:00 PM
Thomas (ME)
at Emerson
Tue Mar 13
7:00 PM
Plymouth St.
at Mass. Maritime
Wed Mar 14
TBA
Wheaton
vs. Oswego
@ RussMatt Invitational
Wed Mar 14
TBA
Mount Holyoke
vs. Texas-Tyler
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 14
1:00 PM
Mount Holyoke
vs. Rensselaer
@ at Colorado College
Wed Mar 14
12:00 PM
Wilmington (Ohio)
vs. Coast Guard
@ Ft. Myers, Fla. Florida Spring Trip
Wed Mar 14
1:30 PM
Springfield
vs. Eastern Conn. St.
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park) Lake Myrtle Park Field #3
Wed Mar 14
1:30 PM
Wheaton
vs. Skidmore
@ Kissimmee, Fla.
Wed Mar 14
2:00 PM
Coast Guard
vs. Lasell
@ Hancock Park 4
Wed Mar 14
2:00 PM
Bowdoin
vs. Smith
@ Clermont, Fla.
Wed Mar 14
3:30 PM
Brandeis
at WPI
Wed Mar 14
3:30 PM
Wellesley
at Tufts
Wed Mar 14
3:30 PM
U. of New England
at Babson
Wed Mar 14
3:45 PM
Wheaton
vs. Ramapo
@ Kissimmee, Fla.
Wed Mar 14
4:00 PM
Wheaton
at New England Col.
Wed Mar 14
7:00 PM
Springfield
at Claremont-M-S
Note: Game will be played at 4 PM PDT
Wed Mar 14
4:30 PM
MCLA
vs. Coast Guard
@ Hancock Park 1
Wed Mar 14
6:00 PM
MIT
at Bridgewater St.
Wed Mar 14
6:30 PM
Roger Williams
at Babson
Wed Mar 14
7:00 PM
Johnson & Wales (RI)
at Emerson
Wed Mar 14
7:00 PM
Gordon
vs. Smith
@ Clermont, Fla. PFX Games
Wed Mar 14
7:30 PM
Wheaton
vs. Rochester Inst.
@ Bradenton, Fl.
Thu Mar 15
TBA
Haverford
vs. Mount Holyoke
@ Orlando, Fla. Spring Break Trip
Thu Mar 15
9:00 AM
Edgewood
vs. Coast Guard
@ Gene Cusic Classic -- Ft. Myers, Fla.
Thu Mar 15
9:00 AM
Springfield
vs. Dickinson
@ Orlando, Fla.
Thu Mar 15
9:00 AM
Springfield
vs. Dickinson
@ Orlando, Fla.
Thu Mar 15
9:45 AM
Springfield
vs. Cazenovia
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park Field #4
Thu Mar 15
1:00 PM
Wheaton
at Claremont-M-S
Thu Mar 15
11:15 AM
McDaniel
vs. Wheaton
@ Kissimmee, Fla. (OCSC#3) Sunkissed Classic
Thu Mar 15
11:15 AM
Wooster
vs. Springfield
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Fortune Road (Field 1)
Thu Mar 15
1:00 PM
Me.-Farmington
vs. Smith
@ NTC THE Spring Games/ Hancock Park 4 Field
Thu Mar 15
1:30 PM
Wheaton
vs. Haverford
@ Kissimmee, Fla.
Thu Mar 15
1:30 PM
Springfield
vs. Wm. Paterson
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Fortune Road (Field 1)
Thu Mar 15
2:45 PM
Wheaton
vs. Rowan
@ Auburndale, FL
Thu Mar 15
3:00 PM
Smith
vs. Olivet
@ Clermont, Fla.
Thu Mar 15
3:30 PM
Clark
at Mass. Maritime
Thu Mar 15
4:00 PM
Trinity (Conn.)
vs. Wheaton
@ Pomona-PItzer
Thu Mar 15
6:30 PM
Springfield
vs. Cortland
@ Virginia Beach, Va.
Thu Mar 15
7:00 PM
Norwich
at Mass. Maritime
Fri Mar 16
TBA
Wheaton
vs. Webster
@ RussMatt Invitational
Fri Mar 16
TBA
Springfield
at Northwestern (Minn.)
Fri Mar 16
TBA
Delaware Valley
at Springfield
Fri Mar 16
TBA
Delaware Valley
at Springfield
Fri Mar 16
9:00 AM
Farmingdale State
vs. Springfield
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park Field #7
Fri Mar 16
9:00 AM
Springfield
vs. Beloit
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Osceola (Field 4)
Fri Mar 16
11:15 AM
Wis. Lutheran
vs. Springfield
@ Kissimmee, Fla. Diamond 9 Games - Osceola (Field 5)
Fri Mar 16
1:00 PM
Mount Holyoke
at Colorado Col.
Fri Mar 16
12:00 PM
Springfield
vs. Farmingdale State
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park Field #7
Fri Mar 16
1:30 PM
Ill. Wesleyan
vs. Babson
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Field #3
Fri Mar 16
3:00 PM
Clark
at Bridgewater St.
Fri Mar 16
3:00 PM
MIT
at Mary Washington
Blue-Grey Invitational
Fri Mar 16
5:00 PM
Clark
at Bridgewater St.
Fri Mar 16
6:00 PM
Endicott
at MIT
Sat Mar 17
TBA
Rivier
at Emerson
Sat Mar 17
10:00 AM
Middlebury
at MIT
Sat Mar 17
1:00 PM
Wheaton
at Occidental
Sat Mar 17
12:00 PM
Mass. Maritime
at WPI
Sat Mar 17
12:00 PM
Bates
at MIT
Sat Mar 17
12:00 PM
Brandeis
at Clark
Sat Mar 17
12:00 PM
Clark
at Brandeis
Sat Mar 17
12:00 PM
Wellesley
at Smith
Sat Mar 17
1:00 PM
Wheaton
vs. Farmingdale State
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park, Main Field
Sat Mar 17
1:00 PM
Lasell
at Emerson
Sat Mar 17
1:00 PM
Mass.-Dartmouth
at MIT
Sat Mar 17
1:00 PM
Clark
at Western New Eng.
Sat Mar 17
1:00 PM
MIT
vs. Washington and Lee
@ University of Mary Washington (Fredericksburg, Va.)
Sat Mar 17
2:00 PM
Brandeis
at Clark
Sat Mar 17
2:00 PM
Saint Joseph's (Me.)
at Mass. Maritime
Sat Mar 17
2:00 PM
Babson
vs. Wesleyan (Conn.)
@ Clermont, Fla. Spring Trip
Sat Mar 17
2:00 PM
MIT
at Simmons
Sat Mar 17
2:00 PM
Clark
at Brandeis
Sat Mar 17
3:00 PM
Wheaton
vs. Farmingdale State
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park, Main Field
Sat Mar 17
3:00 PM
Bates
at MIT
Sat Mar 17
3:00 PM
Mass. Maritime
at WPI
Sat Mar 17
3:30 PM
Wellesley
at Stevens
Sat Mar 17
4:00 PM
Wentworth
at Emerson
Sat Mar 17
4:00 PM
MIT
at Simmons
Sat Mar 17
4:30 PM
Clarkson
at Babson
Sat Mar 17
5:00 PM
New Paltz
vs. Springfield
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Main Field
Sat Mar 17
5:00 PM
Hope
vs. Babson
@ Orlando, Florida
Sat Mar 17
6:00 PM
Wheaton
at Bridgewater St.
Sat Mar 17
7:30 PM
Hope
vs. Babson
@ Orlando, Florida
Sun Mar 18
TBA
Colorado Col.
vs. Babson
@ Orlando, Fla.
Sun Mar 18
8:00 AM
MIT
vs. Case Western Reserve
@ Fredericksburg, Va. (Univ. of Mary Washington)
Sun Mar 18
9:00 AM
Babson
at Wis.-Eau Claire
Sun Mar 18
10:45 AM
Benedictine (IL)
vs. Babson
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Field #1
Sun Mar 18
11:00 AM
Castleton
at Coast Guard
Sun Mar 18
11:30 AM
Plymouth St.
vs. Babson
@ Clermont, Fla. (HP 2)
Sun Mar 18
12:00 PM
Anna Maria
at Clark
Sun Mar 18
1:00 PM
Endicott
at Springfield
Sun Mar 18
1:00 PM
Simmons
at Emerson
Sun Mar 18
3:00 PM
Anna Maria
at Clark
Sun Mar 18
3:00 PM
Simmons
at Emerson
Mon Mar 19
TBA
St. Lawrence
vs. Babson
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 19
TBA
Babson
vs. Denison
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 19
10:00 AM
Babson
vs. New Paltz
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Field #2
Tue Mar 20
9:00 AM
Juniata
vs. Babson
@ Clermont, Fla. The Spring Games
Tue Mar 20
10:00 AM
Bowdoin
vs. Babson
@ Lake Myrtle Park Main field
Tue Mar 20
10:00 AM
Babson
vs. Wesleyan (Conn.)
@ Florida
Tue Mar 20
11:30 AM
Hope
at Babson
Tue Mar 20
3:00 PM
WPI
at Fitchburg St.
Tue Mar 20
3:00 PM
Wheaton
at Bridgewater St.
Tue Mar 20
3:00 PM
Clark
at Becker
Tue Mar 20
3:00 PM
Coast Guard
at Roger Williams
Tue Mar 20
3:30 PM
Nichols
at WPI
Tue Mar 20
3:30 PM
Coast Guard
at Mitchell
Tue Mar 20
3:30 PM
Emerson
at Rhode Island Col.
Tue Mar 20
4:00 PM
Endicott
at Wheaton
Tue Mar 20
4:00 PM
Eastern Nazarene
at Springfield
Tue Mar 20
4:30 PM
Elms
at Smith
Tue Mar 20
4:30 PM
Clark
at Regis (Mass.)
Tue Mar 20
5:00 PM
WPI
at Fitchburg St.
Tue Mar 20
5:00 PM
Clark
at Becker
Tue Mar 20
5:00 PM
Wheaton
at Bridgewater St.
Tue Mar 20
5:00 PM
Coast Guard
at Roger Williams
Tue Mar 20
6:00 PM
Amherst
at Springfield
Tue Mar 20
7:00 PM
Coast Guard
at Merchant Marine
Tue Mar 20
7:00 PM
Salem St.
at Mass. Maritime
Wed Mar 21
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 1
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Wed Mar 21
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 1
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Wed Mar 21
TBA
Emmanuel (Mass.)
at Emerson
Wed Mar 21
TBA
Emmanuel (Mass.)
at Emerson
Wed Mar 21
8:00 AM
Hope
vs. Babson
@ Orlando, Florida
Wed Mar 21
8:00 AM
Hope
vs. Babson
@ Orlando, Florida
Wed Mar 21
10:00 AM
Babson
vs. Wis.-Whitewater
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 21
11:00 AM
Sewanee
at Babson
Wed Mar 21
3:00 PM
Eastern Conn. St.
at Springfield
Wed Mar 21
3:30 PM
Eastern Conn. St.
at Clark
Wed Mar 21
4:00 PM
Framingham St.
at Wellesley
Wed Mar 21
4:00 PM
Emmanuel (Mass.)
at MIT
Wed Mar 21
4:00 PM
Becker
at Clark
Wed Mar 21
4:00 PM
Western Conn. St.
at Springfield
Wed Mar 21
5:00 PM
Coast Guard
at Maritime (N.Y.)
Wed Mar 21
5:00 PM
Eastern Conn. St.
at Springfield
Wed Mar 21
7:00 PM
Plymouth St.
at Wheaton
Wed Mar 21
8:00 PM
Mount Holyoke
at Salve Regina
Thu Mar 22
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 2
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Thu Mar 22
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 2
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Thu Mar 22
TBA
Babson
vs. Hamilton
@ Orlando, Fla.
Thu Mar 22
3:00 PM
Rhode Island Col.
at Coast Guard
Thu Mar 22
3:00 PM
Johnson & Wales (RI)
at MIT
Thu Mar 22
3:30 PM
Bridgewater St.
at Wheaton
Thu Mar 22
3:30 PM
Fitchburg St.
at Springfield
Thu Mar 22
3:30 PM
Gordon
at WPI
Thu Mar 22
3:30 PM
Southern Me.
at MIT
Thu Mar 22
4:00 PM
Coast Guard
at Becker
Thu Mar 22
5:00 PM
Johnson & Wales (RI)
at MIT
Thu Mar 22
5:00 PM
Rhode Island Col.
at Coast Guard
Thu Mar 22
5:00 PM
Babson
vs. Colorado Col.
@ Orlando, FL
Fri Mar 23
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 3
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Fri Mar 23
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 3
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Fri Mar 23
11:00 AM
Babson
vs. Colorado Col.
@ Fort Washington, Pa. Game to be played at Germantown Academy
Fri Mar 23
2:00 PM
Chicago
vs. Wellesley
@ Clermont, Fla. Legends Way #3
Fri Mar 23
2:00 PM
Wellesley
at Cal Lutheran
Fri Mar 23
3:00 PM
Coast Guard
at Johnson & Wales (RI)
Fri Mar 23
3:00 PM
Wheaton
at Mass.-Dartmouth
Fri Mar 23
3:00 PM
Springfield
at Amherst
Fri Mar 23
3:30 PM
Emerson
at Mass. Maritime
Fri Mar 23
3:30 PM
Westfield St.
at WPI
Fri Mar 23
4:30 PM
Wellesley
vs. Tufts
@ Clermont, Fla.
Fri Mar 23
5:00 PM
Springfield
at Amherst
Fri Mar 23
5:00 PM
Wheaton
at Mass.-Dartmouth
Fri Mar 23
5:30 PM
Westfield St.
at WPI
Fri Mar 23
7:00 PM
Dean
at Emerson
Sat Mar 24
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 4
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Sat Mar 24
11:00 a.m./6:00 p.m.
at NCAA Division III Championship - Day 4
Hosted by IUPUI -- Indianapolis, Ind.
Sat Mar 24
TBA
Wheaton
at Colby-Sawyer
Sat Mar 24
9:00 AM
Wellesley
vs. Tufts
@ Clermont, Fla.
Sat Mar 24
9:00 AM
Emerson
at Mass.-Boston
Boston, Mass.
Sat Mar 24
12:00 PM
Emerson
at Springfield
Sat Mar 24
12:00 PM
Babson
at Clark
Sat Mar 24
12:00 PM
Wheaton
at Coast Guard
Sat Mar 24
12:00 PM
MIT
at WPI
Sat Mar 24
12:00 PM
MIT
at Springfield
Sat Mar 24
12:00 PM
Wheaton
at Mount Holyoke
South Hadley, Mass.
Sat Mar 24
12:00 PM
MIT
at Wheaton
Sat Mar 24
12:00 PM
WPI
at Emerson
Sat Mar 24
12:00 PM
Smith
at Coast Guard
Sat Mar 24
1:00 PM
Coast Guard
at Smith
Sat Mar 24
1:00 PM
Wellesley
at Babson
Sat Mar 24
1:00 PM
Mass.-Dartmouth
at Wheaton
Juvenile Diabetes Awareness Game
Sat Mar 24
1:00 PM
Mass. Maritime
at Anna Maria
Sat Mar 24
2:00 PM
WPI
at Emerson
Sat Mar 24
2:00 PM
MIT
at Wheaton
Sat Mar 24
2:00 PM
Smith
at Coast Guard
Sat Mar 24
2:00 PM
Kalamazoo
vs. Wellesley
@ Clermont, Fla. Legends Way Field 4
Sat Mar 24
2:30 PM
Western New Eng.
at Springfield
Sat Mar 24
3:00 PM
Emerson
at Springfield
Sat Mar 24
3:00 PM
Wheaton
at Coast Guard
Sat Mar 24
3:00 PM
MIT
at WPI
Sat Mar 24
3:00 PM
Babson
at Clark
Sat Mar 24
7:00 PM
Wellesley
at Occidental
Played at Scholl Canyon
Sat Mar 24
5:00 PM
Wheaton
at Regis (Mass.)
Natick Racquet Club - Natick, Mass.
Sat Mar 24
6:00 PM
Keene St.
at Emerson
Sun Mar 25
9:00 AM
Wellesley
vs. Colby
@ Clermont, Fla.
Sun Mar 25
11:30 AM
Wellesley
vs. Wis.-Whitewater
@ Clermont, Fla.
Sun Mar 25
12:00 PM
Colby
at Wellesley
Sun Mar 25
12:00 PM
Clark
at Babson
Sun Mar 25
1:00 PM
Amherst
at Wheaton
Sun Mar 25
1:00 PM
Saint Joseph's (Me.)
at MIT
Sun Mar 25
1:00 PM
Wheaton
at Trinity (Conn.)
Sun Mar 25
2:00 PM
Clark
at Babson
Mon Mar 26
1:00 PM
Lewis & Clark
vs. Wellesley
@ Pomona, Calif.
Mon Mar 26
3:00 PM
MIT
at Rowan
Mon Mar 26
3:30 PM
Plymouth St.
at Babson
Mon Mar 26
3:30 PM
Albertus Magnus
at Coast Guard
Mon Mar 26
4:00 PM
MIT
at Bridgewater (Va.)
Mon Mar 26
4:00 PM
Assumption
at Clark
Mon Mar 26
5:00 PM
MIT
at Colorado Col.
Mon Mar 26
5:00 PM
MIT
at Rowan
Tue Mar 27
TBA
Smith
at Springfield
Tue Mar 27
9:00 AM
Middlebury
vs. Wellesley
@ Clermont, Fla.
Tue Mar 27
11:30 AM
Wellesley
vs. Union (N.Y.)
@ Clermont, Fla.
Tue Mar 27
3:00 PM
MIT
at Manhattanville
Tue Mar 27
3:00 PM
Anna Maria
at Clark
Tue Mar 27
3:00 PM
Mass.-Boston
at Babson
Tue Mar 27
3:00 PM
Lesley
at Emerson
Tue Mar 27
3:00 PM
Western Conn. St.
at Springfield
Tue Mar 27
3:30 PM
Babson
at WPI
Tue Mar 27
3:30 PM
Coast Guard
at Emerson
Tue Mar 27
3:30 PM
Wheaton
at Springfield
Tue Mar 27
3:30 PM
MIT
at Clark
Tue Mar 27
3:30 PM
Emerson
at Babson
Tue Mar 27
4:00 PM
Merchant Marine
at Coast Guard
Tue Mar 27
5:00 PM
Coast Guard
at Elms
Tue Mar 27
5:00 PM
Lesley
at Emerson
Tue Mar 27
5:00 PM
Anna Maria
at Clark
Tue Mar 27
5:00 PM
Mass.-Boston
at Babson
Tue Mar 27
5:00 PM
Western Conn. St.
at Springfield
Tue Mar 27
5:00 PM
MIT
at Manhattanville
Tue Mar 27
8:00 PM
Wellesley
at Whittier
Tue Mar 27
6:00 PM
Babson
at Trinity (Conn.)
Tue Mar 27
6:30 PM
Trinity (Conn.)
at Springfield
Tue Mar 27
7:00 PM
Wheaton
at Mass.-Boston
Tue Mar 27
7:00 PM
Coast Guard
at Connecticut Col.
Tue Mar 27
7:00 PM
Clark
at Bowdoin
Wed Mar 28
2:00 PM
MIT
vs. Williams
@ Colorado Springs, Colo.
Wed Mar 28
2:30 PM
Wellesley
at Lynchburg
Wed Mar 28
3:00 PM
Coast Guard
at Wesleyan (Conn.)
Wed Mar 28
3:00 PM
Bates
at Babson
Wed Mar 28
3:30 PM
MCLA
at Springfield
Wed Mar 28
3:30 PM
Amherst
at WPI
Wed Mar 28
3:30 PM
Clark
at Rhode Island Col.
Wed Mar 28
4:00 PM
Clark
at Regis (Mass.)
Wed Mar 28
5:00 PM
Coast Guard
at Wesleyan (Conn.)
Wed Mar 28
5:30 PM
Amherst
at WPI
Wed Mar 28
6:00 PM
Southern Vt.
at Smith
Wed Mar 28
7:00 PM
Emerson
at Westfield St.
Wed Mar 28
7:00 PM
MIT
at Roanoke
Wed Mar 28
7:00 PM
Plymouth St.
at Wheaton
Wed Mar 28
7:00 PM
Amherst
at Springfield
Wed Mar 28
7:00 PM
Albertus Magnus
at Mass. Maritime
Wed Mar 28
7:00 PM
Emerson
at Mass.-Dartmouth
Thu Mar 29
5:00 PM
Wellesley
at Cerritos College
Thu Mar 29
3:00 PM
Brandeis
at Babson
Thu Mar 29
3:30 PM
MIT
at Endicott
Thu Mar 29
3:30 PM
Curry
at Babson
Thu Mar 29
3:30 PM
Clark
at Nichols
Thu Mar 29
3:30 PM
Fitchburg St.
at WPI
Thu Mar 29
3:30 PM
Springfield
at Dean
Thu Mar 29
3:30 PM
Coast Guard
at Connecticut Col.
Fri Mar 30
2:00 PM
Wellesley
at Emerson
Fri Mar 30
2:30 PM
Clark
at Coast Guard
Fri Mar 30
3:00 PM
Babson
at Johnson & Wales (RI)
Fri Mar 30
3:00 PM
MIT
at Babson
Fri Mar 30
3:00 PM
Smith
at Wheaton
Fri Mar 30
3:00 PM
Bowdoin
at MIT
Fri Mar 30
3:00 PM
Wheaton
at Simmons
Fri Mar 30
3:30 PM
Suffolk
at MIT
Fri Mar 30
3:30 PM
Springfield
at WPI
Fri Mar 30
4:00 PM
Wellesley
at Emerson
Fri Mar 30
4:00 PM
Trinity (Conn.)
at Springfield
Fri Mar 30
4:00 PM
Emerson
at Roger Williams
Fri Mar 30
4:30 PM
Clark
at Coast Guard
Fri Mar 30
5:00 PM
MIT
at Babson
Previous Next View Full Schedule